remonty mieszkania

Ile kosztuje remont łazienki?

Mówisz, że przyszedł najwyższy czas na remont łazienki? Czas się za to zabrać a sam nie bardzo wiesz jak? Jakie są koszty remontu łazienki?

Koszty remontu łazienki mogą się znacznie różnić w zależności od zakresu i skali projektu. Drobny remont łazienki, taki jak aktualizacja wyposażenia i wykończenia, może kosztować zaledwie od 2500 do ponad 10 000 zł, podczas gdy pełna przebudowa łazienki może kosztować od 10 000 do 50 000 zł lub więcej. Wszystko zależy od naszej fantazji, na jakim poziomie wykończenia chcemy to mieć wykonane a zasobność naszego portfela pogłębi nasze zachcianki.

planowanie remontu w domu

Jednym z największych czynników, który zadecyduje o kosztach remontu łazienki, jest wielkość łazienki. Mniejsza łazienka będzie zazwyczaj tańsza w remoncie niż większa łazienka. Koszt remontu łazienki za metr kwadratowy może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji, ale średnio waha się od 3121 do 5267 zł za metr kwadratowy. Oczywiście są to kwoty bardzo orientacyjne i nie uwzględniają wielu czynników i zmiennych, które można ocenić dopiero na miejscu. Nie zdziw się więc jak cena będzie niższa lub wyższa niż zakładane widełki.

Kolejnym czynnikiem, który wpłynie na koszt remontu łazienki, jest rodzaj użytych materiałów i wyposażenia. Wysokiej klasy materiały, takie jak marmurowe lub granitowe blaty, wysokiej klasy wyposażenie i niestandardowe szafki będą droższe niż standardowe materiały i wyposażenie. Łazienka robiona w pełni na zamówienie będzie droższa niż złożona z gotowych elementów, które produkuje się masowo.

Koszty robocizny będą również istotnym czynnikiem determinującym koszt remontu łazienki. Koszty pracy mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i rodzaju pracy, którą należy wykonać. Koszty robocizny związane z remontem łazienki będą się różnić diametralnie w zależności od lokalizacji, czy mieszkasz w wielkim mieście, czy mniejszym, lub na wsi.

Jeśli chodzi o konkretne projekty renowacji łazienek, należy wziąć pod uwagę kilka kosztów. Prosta przebudowa łazienki może obejmować nowe wyposażenie, podłogę i farbę, podczas gdy bardziej rozbudowana przebudowa może obejmować dodanie powierzchni, przeniesienie hydrauliki i instalacji elektrycznej oraz zainstalowanie nowych okien i drzwi.

Prosta przebudowa łazienki może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co obejmuje nowe wyposażenie, podłogę i farbę. Ten rodzaj przebudowy zazwyczaj nie obejmuje przenoszenia instalacji wodno-kanalizacyjnych ani elektrycznych i nie zwiększa powierzchni łazienki.

wykonczenie wnetrz Wroclaw

Średniej klasy przebudowa łazienki może kosztować już dużo więcej. Ten rodzaj przebudowy może wiązać się z przeniesieniem hydrauliki i instalacji elektrycznej oraz może dodać trochę powierzchni do łazienki. Ten rodzaj przebudowy może obejmować nową podłogę, farbę, armaturę i szafki. Dzięki przeniesieniu rur, schowaniu wielu elementów można zyskać dodatkową powierzchnię, której nam brakowało.

Wysokiej klasy przebudowa łazienki może kosztować poważne pieniądze. Ten rodzaj remontu może obejmować przeniesienie hydrauliki i instalacji elektrycznej, dodanie powierzchni i zainstalowanie wysokiej klasy materiałów, takich jak marmurowe lub granitowe blaty, wysokiej klasy osprzęt i niestandardowe szafki.

Warto zauważyć, że są to wszystko szacunki, a koszt remontu łazienki może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji, zakresu i skali projektu oraz użytych materiałów. Ważne jest, aby współpracować z renomowanym wykonawcą i uzyskać szczegółowe kosztorysy projektu przed podjęciem współpracy.

Dodatkowe koszty, które być może będziesz musiał wziąć pod uwagę przy remoncie łazienki, to pozwolenia, opłaty projektowe i nieprzewidziane wydatki. Zezwolenia są zwykle wymagane w przypadku jakichkolwiek zmian konstrukcyjnych lub elektrycznych, a koszt będzie się różnić w zależności od lokalizacji. Opłaty za projekt mogą być również wymagane, jeśli zatrudnisz architekta lub projektanta do pomocy w planowaniu i projektowaniu renowacji. Nieprzewidziane wydatki stanowią dodatek na nieoczekiwane wydatki i zazwyczaj wynoszą od 10 do 20 procent całkowitych kosztów remontu.

Koszty remontu łazienki mogą się znacznie różnić w zależności od zakresu i skali projektu. Drobna renowacja łazienki to niewielki koszt i jest wykonalna prawie od ręki, podczas gdy pełna przebudowa łazienki może kosztować sporo i trzeba się już na taki wydatek przygotować. Koszty remontu łazienki zależne są od wielu czynników, metr kwadratowy remontu może się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i zakresu prac. Jeżeli chcemy ograniczyć koszty to trzeba się zastanowić na zastosowanymi materiałami, wyposażeniem, kosztami robocizny, jeżeli to możliwe a dodatkowe koszty, takie jak pozwolenia, opłaty projektowe i nieprzewidziane wydatki, zaplanować w budżecie jako dodatkowe środki „na wszelki” wypadek.

 

Zobacz poniżej co mówią o nas nasi Klienci!

Pan Krzysztof z firmy Remgrand przywrócił moją wiarę w to, że można znaleźć fachowców, którzy wykonają swoją pracę solidnie i pomogą rozwiązać wszystkie trudności, które mogą się pojawić w trakcie urządzania mieszkania. Jestem zadowolony zarówno z efektu końcowego jak i z przebiegu prac. Kilkukrotnie zdarzało mi się być zaskoczonym, że w wyniku zmian w projekcie p. Krzysztof zdecydował się wykonać prace ekstra, których nie było w umowie, nie zmieniając przy tym kwoty (np. gładź na ścianach w pomieszczeniu, gdzie zdecydowaliśmy się na zamianę tapety na farbę). Wszystkie prace były wykonane solidnie i dokładnie. Nie było żadnych problemów z usunięciem nielicznych i drobnych usterek. Nie było też kłopotu z przełożeniem terminu prac gdy deweloper spóźnił się z odbiorem mieszkania. Cały czas dostawałem rzetelne informacje oraz propozycje dotyczące rozwiązań wykończeniowych. Będę polecał p. Krzysztofa każdemu, kto spyta mnie o firmę do wykończenia mieszkań.

Artur Piwkowski

Osobom planującym przeprowadzenie remontu mieszkania czy domu, polecam firmę REMGRAND.
Zanim trafiłem na wymienioną firmę, prace w zakupionym przeze mnie domu prowadził znajomy posiadający firmę budowlaną. Nie będę opisywał ile straciłem nerwów, czasu i pieniędzy. Na szczęście poznałem właściciela firmy Remgrand, pana Krzysztofa Krawczyka. Wraz ze swoimi pracownikami wyremontował cały dom przykładając wielką wagę do wykończenia każdego z wielu pomieszczeń.
Mówiąc krótko to firma rzetelna i terminowa. Na dodatek właściciel wspomaga swoimi propozycjami i pomysłami.

Darek

Jak remont to tylko z Remgrand a w zasadzie z Krzysztofem Krawczykiem. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo dobrze ze szczególn a dbałością o detale terminowo i uczciwie bez żadnych niespodzianek. U mnie Krzysztof poprawiał całe mieszkanie po partaczu jakby ktoś chciał mogę pokazać zdjęcia z przed i po ... Mogę polecić z czystym sumieniem pana Krzysztofa !!! Fachowiec warty każdych pieniędzy. Najbardziej cenie sobie komfort psychiczny i spokój jaki zapewnila mi ta firma. O nic nie musiałem się martwić, tego nie mogłem się spodziewać po poprzedniku. Polecam

Robert Gęglawy

Firma Remgrand - świetny kontakt, pełen profesjonalizm, terminowość i rzetelność. Polecam Pana Krzysztofa i jego firmę. Naprawę warto! Jestem po raz kolejny w 100-tu procentach zadowolona ze współpracy.


Ewelina Gawliczek

Bardzo gorąco polecam firmę Remgrand i Pana Krzysztofa Krawczyka. Solidne wykonanie, indywidualne podejście do klienta oraz dbałość o najmniejsze szczegóły wykonywanych prac to jedne z największych atutów Pana Krzysztofa i jego ekipy.


Tomasz

Z usług firmy Remgrand korzystałem przy okazji generalnego remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Pracownicy jak i sam właściciel w pełni profesjonalni. Pan Krzysztof nie boi się wyzwań i nowoczesnych rozwiązań. Podjął się dokończenia prac po innym „fachowcu”, podczas gdy inni oświadczali, że tego nie da się zrealizować. Prawdziwie kompleksowe podejście do tematu (zmiana instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, transport materiałów, wywóz odpadów itd.) Praktycznie wystarczy przekazać klucze do lokalu i po stosunkowo krótkim czasie odebrać gotowe mieszkanie. Efekt końcowy – ruina z początku lat ’70 zmieniona w mieszkanie o wysokim standardzie. Wykonawca jak najbardziej godny polecenia. Następna inwestycja tylko z firmą Remgrand!


Tomasz K.

Polecam współpracę z firmą Remgrand w 100%. Fachowo, terminowo i kulturalnie...współpraca na najwyższym poziomie.


Marcin Golab

Solidna firma, dobra jakosc wykonanych prac, bez problemu naprawione ewentualne reklamacje. Polecam


Anna Jakuszewska

Firma Remgrand korzystała z moich usług przez wiele lat. W końcu przyszedł czas na to, że ja skorzystałem z usług firmy Remgrand. Współpracę polecam każdej wymagającej osobie, dla której najważniejsze są kryteria poza cenowe, takie jak zaufanie, sumienność, terminowość i przede wszystkim JAKOŚĆ wykonanej usługi. Jestem bardzo zadowolony z remontu, chciałem podziękować za dobre rady i pomysły. Efekt końcowy jest wow, czyli tak jak chciałem a sam nie wiedziałem jak to się robi 🙂


Ireneusz P.

Polecam: terminowe wykonanie, dbałość o szczegóły, odpowiednie narzędzia i sprzęt do wykończenia wnętrz. Do tego dobry kontakt przez cały okres realizacji.


Krzysztof K.

Jestem świeżo po kompleksowym remoncie mieszkania gdzie Pan Krzysztof z ekipą zrobił naprawdę super robotę. Nie będę się rozpisywał, że jest uczciwy, fachowy, terminowy, słowny itp, itd tylko przytoczę jeden z telefonów Pana Krzysztofa, który miał miejsce po kilku tygodniach pracy:
K: Panie Marcinie jest problem
Ja:Jaki panie Krzysztofie (serce mocniej bije) ?
K: Mamy obsuwę na innej inwestycji i jutro pracowników nie będzie...żeby nie był pan zdziwiony, że nikogo nie będzie, ale pojutrze wracamy do pracy...

Życzę wszystkim takich "problemów" podczas remontów i pozdrawiam Pana Krzyśka i jego ekipę


Wasowicz Marcin

Po nieudanym starcie prac wykończeniowych natrafiłem na szczęście na firmę REMGRAND. Szybko się porozumieliśmy z p. Krzysztofem Krawczykiem i prace nabrały tempa. Do mieszkania we Wrocławiu musiałem dojeżdżać 200km, co dla monitorowania prac wykończeniowych nie jest wygodne. Pan Krzysztof jednak szybko przejął rolę "kierownika budowy" i nadzorował prace do momentu oddania mieszkania według projektu. Wszystkie potrzebne materiały sam organizował i dostarczał do mieszkania. Polecam p. Krzysztofa z uwagi na profesjonalizm, czas na wyjaśnienia etapów prac przez telefon, WhatsApp'a. Dzięki relacjom i zdjęciom mogłem być raz w tygodniu w mieszkaniu, aby ocenić tempo prac.

Da Pi

Chcesz zobaczyć wszystkie opinie o naszej firmie? Kliknij przycisk poniżej.

zadzwoń teraz

+48 795 095 965

udzielamy pisemnej gwarancji

dowozimy materiały bez dodatkowych opłat

zostawiamy po sobie porządek

posiadamy dodatkowe kwalifikacje

jesteśmy firmą godną zaufania

skorzystaj z usług fachowców z doświadczeniem

Współpracujemy z najlepszymi