remonty mieszkania

Przyszłość i nowe technologie w remontach i wykończeniach wnętrz

Dziedzina remontów i wykończeń wnętrz stale ewoluuje, wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że proces ten staje się bardziej precyzyjny, wydajny i ekscytujący. Postęp technologiczny ma ogromny wpływ na przyszłość branży remontowej, a nowe technologie oferują nie tylko nowe możliwości projektowania i aranżacji, ale także usprawniają procesy wykonawcze. Przez zastosowanie nowych technologii w remontach możemy osiągnąć lepsze rezultaty, bardziej trwałe rozwiązania i wyższą jakość wykończenia. Oto kilka nowych technologii, które mają znaczący wpływ na przyszłość remontów i wykończeń wnętrz.

wykonczenie wnetrz Wroclaw

Obecnie możemy wykorzystać technologię 3D i wirtualną rzeczywistość (VR), aby wizualizować nasze pomysły i projektować wnętrza wirtualnie. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak będą wyglądać remontowane pomieszczenia przed rozpoczęciem prac. Korzystając z specjalnych programów komputerowych i gogli VR, możemy eksperymentować z różnymi układami mebli, kolorami ścian, oświetleniem i innymi elementami wystroju wnętrz, co pozwala nam podjąć lepsze decyzje projektowe i uniknąć potencjalnych błędów.

Wraz z rozwojem Internetu Rzeczy (IoT) możemy wprowadzić inteligentne systemy domowe do naszych wnętrz. Dzięki nim możemy sterować oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami i innymi urządzeniami za pomocą smartfonów lub asystentów głosowych. Inteligentne systemy domowe nie tylko zapewniają większą wygodę, ale także pozwalają nam oszczędzać energię poprzez zoptymalizowanie zużycia i dostosowanie się do naszych preferencji.

W branży remontowej pojawiają się coraz nowocześniejsze materiały i powłoki, które zapewniają większą trwałość, łatwość utrzymania i estetykę. Przykładem są farby i powłoki antybakteryjne, które ograniczają rozwój bakterii i grzybów, przyczyniając się do zdrowszego środowiska w pomieszczeniach. Innym przykładem są materiały kompozytowe, które łączą zalety różnych materiałów, takich jak drewno, ceramika i metal, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość i estetykę.

Zwiększająca się świadomość ekologiczna sprawia, że energia odnawialna odgrywa coraz większą rolę w remontach i wykończeniach wnętrz. Panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne i inne technologie pozwalają nam wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych, co przekłada się na mniejsze zużycie energii i niższe rachunki.

Drukowanie 3D to technologia, która zmienia sposób produkcji elementów wykończeniowych. Możemy drukować 3D elementy dekoracyjne, lampy, meble i wiele innych. Ta innowacyjna metoda pozwala na tworzenie niestandardowych i unikatowych rozwiązań, które są idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

Przyszłość branży remontowej jest pełna obiecujących nowości i możliwości. Nowe technologie zapewniają nam większą kontrolę, precyzję i jakość wykończenia, a także przyczyniają się do ochrony środowiska i oszczędności. Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, warto zainteresować się nowymi technologiami i skorzystać z ich potencjału. Dzięki temu Twój dom będzie nie tylko piękny, ale także funkcjonalny, energooszczędny i zgodny z najnowszymi trendami.

Kontrola końcowa – po zakończeniu renowacji ważne jest, aby przeprowadzić kontrolę końcową, aby upewnić się, że prace zostały ukończone w sposób satysfakcjonujący. Sprawdź czy wszystko poszło zgodnie z planem i czy zmieścisz się w ustalonym budżecie. Na koniec pozostaje Ci już tylko cieszenie się nową przestrzenią przygotowaną według Twojego planu.

Zobacz poniżej co mówią o nas nasi Klienci!

Pan Krzysztof z firmy Remgrand przywrócił moją wiarę w to, że można znaleźć fachowców, którzy wykonają swoją pracę solidnie i pomogą rozwiązać wszystkie trudności, które mogą się pojawić w trakcie urządzania mieszkania. Jestem zadowolony zarówno z efektu końcowego jak i z przebiegu prac. Kilkukrotnie zdarzało mi się być zaskoczonym, że w wyniku zmian w projekcie p. Krzysztof zdecydował się wykonać prace ekstra, których nie było w umowie, nie zmieniając przy tym kwoty (np. gładź na ścianach w pomieszczeniu, gdzie zdecydowaliśmy się na zamianę tapety na farbę). Wszystkie prace były wykonane solidnie i dokładnie. Nie było żadnych problemów z usunięciem nielicznych i drobnych usterek. Nie było też kłopotu z przełożeniem terminu prac gdy deweloper spóźnił się z odbiorem mieszkania. Cały czas dostawałem rzetelne informacje oraz propozycje dotyczące rozwiązań wykończeniowych. Będę polecał p. Krzysztofa każdemu, kto spyta mnie o firmę do wykończenia mieszkań.

Artur Piwkowski

Osobom planującym przeprowadzenie remontu mieszkania czy domu, polecam firmę REMGRAND.
Zanim trafiłem na wymienioną firmę, prace w zakupionym przeze mnie domu prowadził znajomy posiadający firmę budowlaną. Nie będę opisywał ile straciłem nerwów, czasu i pieniędzy. Na szczęście poznałem właściciela firmy Remgrand, pana Krzysztofa Krawczyka. Wraz ze swoimi pracownikami wyremontował cały dom przykładając wielką wagę do wykończenia każdego z wielu pomieszczeń.
Mówiąc krótko to firma rzetelna i terminowa. Na dodatek właściciel wspomaga swoimi propozycjami i pomysłami.

Darek

Jak remont to tylko z Remgrand a w zasadzie z Krzysztofem Krawczykiem. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo dobrze ze szczególn a dbałością o detale terminowo i uczciwie bez żadnych niespodzianek. U mnie Krzysztof poprawiał całe mieszkanie po partaczu jakby ktoś chciał mogę pokazać zdjęcia z przed i po ... Mogę polecić z czystym sumieniem pana Krzysztofa !!! Fachowiec warty każdych pieniędzy. Najbardziej cenie sobie komfort psychiczny i spokój jaki zapewnila mi ta firma. O nic nie musiałem się martwić, tego nie mogłem się spodziewać po poprzedniku. Polecam

Robert Gęglawy

Firma Remgrand - świetny kontakt, pełen profesjonalizm, terminowość i rzetelność. Polecam Pana Krzysztofa i jego firmę. Naprawę warto! Jestem po raz kolejny w 100-tu procentach zadowolona ze współpracy.


Ewelina Gawliczek

Bardzo gorąco polecam firmę Remgrand i Pana Krzysztofa Krawczyka. Solidne wykonanie, indywidualne podejście do klienta oraz dbałość o najmniejsze szczegóły wykonywanych prac to jedne z największych atutów Pana Krzysztofa i jego ekipy.


Tomasz

Z usług firmy Remgrand korzystałem przy okazji generalnego remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Pracownicy jak i sam właściciel w pełni profesjonalni. Pan Krzysztof nie boi się wyzwań i nowoczesnych rozwiązań. Podjął się dokończenia prac po innym „fachowcu”, podczas gdy inni oświadczali, że tego nie da się zrealizować. Prawdziwie kompleksowe podejście do tematu (zmiana instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, transport materiałów, wywóz odpadów itd.) Praktycznie wystarczy przekazać klucze do lokalu i po stosunkowo krótkim czasie odebrać gotowe mieszkanie. Efekt końcowy – ruina z początku lat ’70 zmieniona w mieszkanie o wysokim standardzie. Wykonawca jak najbardziej godny polecenia. Następna inwestycja tylko z firmą Remgrand!


Tomasz K.

Polecam współpracę z firmą Remgrand w 100%. Fachowo, terminowo i kulturalnie...współpraca na najwyższym poziomie.


Marcin Golab

Solidna firma, dobra jakosc wykonanych prac, bez problemu naprawione ewentualne reklamacje. Polecam


Anna Jakuszewska

Firma Remgrand korzystała z moich usług przez wiele lat. W końcu przyszedł czas na to, że ja skorzystałem z usług firmy Remgrand. Współpracę polecam każdej wymagającej osobie, dla której najważniejsze są kryteria poza cenowe, takie jak zaufanie, sumienność, terminowość i przede wszystkim JAKOŚĆ wykonanej usługi. Jestem bardzo zadowolony z remontu, chciałem podziękować za dobre rady i pomysły. Efekt końcowy jest wow, czyli tak jak chciałem a sam nie wiedziałem jak to się robi 🙂


Ireneusz P.

Polecam: terminowe wykonanie, dbałość o szczegóły, odpowiednie narzędzia i sprzęt do wykończenia wnętrz. Do tego dobry kontakt przez cały okres realizacji.


Krzysztof K.

Jestem świeżo po kompleksowym remoncie mieszkania gdzie Pan Krzysztof z ekipą zrobił naprawdę super robotę. Nie będę się rozpisywał, że jest uczciwy, fachowy, terminowy, słowny itp, itd tylko przytoczę jeden z telefonów Pana Krzysztofa, który miał miejsce po kilku tygodniach pracy:
K: Panie Marcinie jest problem
Ja:Jaki panie Krzysztofie (serce mocniej bije) ?
K: Mamy obsuwę na innej inwestycji i jutro pracowników nie będzie...żeby nie był pan zdziwiony, że nikogo nie będzie, ale pojutrze wracamy do pracy...

Życzę wszystkim takich "problemów" podczas remontów i pozdrawiam Pana Krzyśka i jego ekipę


Wasowicz Marcin

Po nieudanym starcie prac wykończeniowych natrafiłem na szczęście na firmę REMGRAND. Szybko się porozumieliśmy z p. Krzysztofem Krawczykiem i prace nabrały tempa. Do mieszkania we Wrocławiu musiałem dojeżdżać 200km, co dla monitorowania prac wykończeniowych nie jest wygodne. Pan Krzysztof jednak szybko przejął rolę "kierownika budowy" i nadzorował prace do momentu oddania mieszkania według projektu. Wszystkie potrzebne materiały sam organizował i dostarczał do mieszkania. Polecam p. Krzysztofa z uwagi na profesjonalizm, czas na wyjaśnienia etapów prac przez telefon, WhatsApp'a. Dzięki relacjom i zdjęciom mogłem być raz w tygodniu w mieszkaniu, aby ocenić tempo prac.

Da Pi

Chcesz zobaczyć wszystkie opinie o naszej firmie? Kliknij przycisk poniżej.

zadzwoń teraz

+48 795 095 965

udzielamy pisemnej gwarancji

dowozimy materiały bez dodatkowych opłat

zostawiamy po sobie porządek

posiadamy dodatkowe kwalifikacje

jesteśmy firmą godną zaufania

skorzystaj z usług fachowców z doświadczeniem

Współpracujemy z najlepszymi