remonty mieszkania

Remont piwnicy – co można zrobić?

Remont piwnicy to wspaniały sposób na zwiększenie funkcjonalności i wartości Twojego domu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci w planowaniu i realizacji tego remontu piwnicy. Musimy zacząć od oceny stanu piwnicy. Przed przystąpieniem do remontu piwnicy, należy dokładnie sprawdzić jej stan.

Zwróć uwagę na stan ścian, podłogi i sufitu, a także na wszelkie problemy z wilgocią, wyciekami, itp. Określ, co chcesz osiągnąć dzięki remontowi piwnicy. Czy chcesz uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania, czy może chcesz stworzyć dodatkowy pokój (jeżeli mówimy o piwnicy w domu)?

Określając budżet na remont piwnicy musimy uwzględnić koszty materiałów i robocizny, jak również koszty projektowe, jeżeli takie są niezbędne i związane z uzyskaniem zezwoleń. Większość prac w domach prywatnych wykonujemy bez dodatkowych zezwoleń. Sprawa ma się inaczej w przypadku, gdy piwnice są wspólne, np. w blokach mieszkaniowych. Wtedy wymagane będę odpowiednie zezwolenia od zarządcy budynku lub spółdzielni. Zależy kto zarządza naszą nieruchomością.

planowanie remontu w domu
planowanie remontu w domu

Projekt – zaprojektuj swoją przestrzeń, uwzględniając swoje cele, styl i wymiary piwnicy. Jeżeli piwnica ma mieć konkretne przeznaczenie np. przechowywanie rowerów rodzinnych, wózków lub wszystkiego co nam się nie mieści w domu lub mieszkaniu, to pamiętaj, żeby zaplanować to przed przystąpieniem do remontu.

Kwestia elektryki i oświetlenia – upewnij się, że masz wystarczająco dużo gniazd elektrycznych i zapewnij odpowiednie oświetlenie, aby stworzyć funkcjonalną i przyjazną przestrzeń. W piwnicach komunalnych lub spółdzielczych napięcie udostępnione do oświetlenia często jest w 12V, uwzględnij to przy ustaleniach przeróbek elektrycznych i zakupów z tym związanych.

Do wykonania prac najlepiej zatrudnij specjalistów, do wykonania prac elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych lub konstrukcyjnych, które wymagają specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Większość takich zadań będzie zlecana specom od konkretnych działań, łatwiejsze sprawy, typu malowanie, można zostawić dla siebie samego.

Remont piwnicy nie należy do najłatiwjeszych, trzeba pamiętać o tym, że warunki panujące zazwyczaj w piwnicach powodują, że piwnicy nie da się wykorzystać pod każdy pomysł, który przyjdzie nam do głowy. Często jest tak, że trzeba iść na kompromisy. Dobrze jest skonsultować pomysł remontu piwnicy ze specjalistą, żeby się nie okazało na przykład, że zrobienie w piwnicy pokoju okaże się po prostu niezdrowe dla domownika. 

Uzyskanie zezwoleń – upewnij się, że spełniasz wymagania lokalnych przepisów i otrzymaj wymagane zezwolenia na remont piwnicy, jeżeli posiadasz piwnicę w częściach wspólnych z innymi mieszkańcami.

Zaczynając całe przedsięwzięcie trzeba najpierw przygotować powierzchnię ścian i podłogi. Przed przystąpieniem do prac, przygotuj powierzchnię, usuwając wszelkie przedmioty z piwnicy, szafki, niepotrzebne przedmioty, wszystko co będzie przeszkadzało w sprawnym przeprowadzeniu remontu. Później można zabrać się za stare tynki, szlifowanie, odrywanie starych elementów. Uważaj na wszelkie elementy elektryczne oraz hydrauliczne.

Przy wyborze materiałów skup się na tych, które spełniają Twoje wymagania dotyczące funkcjonalności i stylu. Większość ludzi nie ma wygórowanych wymagań dotyczących wystroju piwnicy, ma być czysto, sucho i schludnie. Jeżeli jednak przygotowujesz przestrzeń pod jakieś ambitniejsze cele niż przetrzymywanie starych lub rzadko używanych przedmiotów, to zwróć uwagę, że muszą to być materiały o odpowiednich właściwościach oraz jakości. Pamiętaj, że każdy remont piwnicy jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Jeśli potrzebujesz pomocy, zwróć się do odpowiedniej firmy, która pomoże Ci w realizacji Twojego remontu piwnicy.

wykonczenie wnetrz Wroclaw
wykonczenie wnetrz Wroclaw

Koszty robocizny będą również istotnym czynnikiem determinującym koszt remontu kuchni. Koszty pracy mogą się znacznie różnić w zależności od lokalizacji i rodzaju pracy, którą należy wykonać. Średnio koszty robocizny związane z renowacją kuchni mogą wynosić od 1400-1600 zł za metr kwadratowy gotowej kuchni. Ważna jest współpraca z renomowanym wykonawcą i uzyskanie szczegółowego kosztorysu projektu.

Zobacz poniżej co mówią o nas nasi Klienci!

Pan Krzysztof z firmy Remgrand przywrócił moją wiarę w to, że można znaleźć fachowców, którzy wykonają swoją pracę solidnie i pomogą rozwiązać wszystkie trudności, które mogą się pojawić w trakcie urządzania mieszkania. Jestem zadowolony zarówno z efektu końcowego jak i z przebiegu prac. Kilkukrotnie zdarzało mi się być zaskoczonym, że w wyniku zmian w projekcie p. Krzysztof zdecydował się wykonać prace ekstra, których nie było w umowie, nie zmieniając przy tym kwoty (np. gładź na ścianach w pomieszczeniu, gdzie zdecydowaliśmy się na zamianę tapety na farbę). Wszystkie prace były wykonane solidnie i dokładnie. Nie było żadnych problemów z usunięciem nielicznych i drobnych usterek. Nie było też kłopotu z przełożeniem terminu prac gdy deweloper spóźnił się z odbiorem mieszkania. Cały czas dostawałem rzetelne informacje oraz propozycje dotyczące rozwiązań wykończeniowych. Będę polecał p. Krzysztofa każdemu, kto spyta mnie o firmę do wykończenia mieszkań.

Artur Piwkowski

Osobom planującym przeprowadzenie remontu mieszkania czy domu, polecam firmę REMGRAND.
Zanim trafiłem na wymienioną firmę, prace w zakupionym przeze mnie domu prowadził znajomy posiadający firmę budowlaną. Nie będę opisywał ile straciłem nerwów, czasu i pieniędzy. Na szczęście poznałem właściciela firmy Remgrand, pana Krzysztofa Krawczyka. Wraz ze swoimi pracownikami wyremontował cały dom przykładając wielką wagę do wykończenia każdego z wielu pomieszczeń.
Mówiąc krótko to firma rzetelna i terminowa. Na dodatek właściciel wspomaga swoimi propozycjami i pomysłami.

Darek

Jak remont to tylko z Remgrand a w zasadzie z Krzysztofem Krawczykiem. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo dobrze ze szczególn a dbałością o detale terminowo i uczciwie bez żadnych niespodzianek. U mnie Krzysztof poprawiał całe mieszkanie po partaczu jakby ktoś chciał mogę pokazać zdjęcia z przed i po ... Mogę polecić z czystym sumieniem pana Krzysztofa !!! Fachowiec warty każdych pieniędzy. Najbardziej cenie sobie komfort psychiczny i spokój jaki zapewnila mi ta firma. O nic nie musiałem się martwić, tego nie mogłem się spodziewać po poprzedniku. Polecam

Robert Gęglawy

Firma Remgrand - świetny kontakt, pełen profesjonalizm, terminowość i rzetelność. Polecam Pana Krzysztofa i jego firmę. Naprawę warto! Jestem po raz kolejny w 100-tu procentach zadowolona ze współpracy.


Ewelina Gawliczek

Bardzo gorąco polecam firmę Remgrand i Pana Krzysztofa Krawczyka. Solidne wykonanie, indywidualne podejście do klienta oraz dbałość o najmniejsze szczegóły wykonywanych prac to jedne z największych atutów Pana Krzysztofa i jego ekipy.


Tomasz

Z usług firmy Remgrand korzystałem przy okazji generalnego remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Pracownicy jak i sam właściciel w pełni profesjonalni. Pan Krzysztof nie boi się wyzwań i nowoczesnych rozwiązań. Podjął się dokończenia prac po innym „fachowcu”, podczas gdy inni oświadczali, że tego nie da się zrealizować. Prawdziwie kompleksowe podejście do tematu (zmiana instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, transport materiałów, wywóz odpadów itd.) Praktycznie wystarczy przekazać klucze do lokalu i po stosunkowo krótkim czasie odebrać gotowe mieszkanie. Efekt końcowy – ruina z początku lat ’70 zmieniona w mieszkanie o wysokim standardzie. Wykonawca jak najbardziej godny polecenia. Następna inwestycja tylko z firmą Remgrand!


Tomasz K.

Polecam współpracę z firmą Remgrand w 100%. Fachowo, terminowo i kulturalnie...współpraca na najwyższym poziomie.


Marcin Golab

Solidna firma, dobra jakosc wykonanych prac, bez problemu naprawione ewentualne reklamacje. Polecam


Anna Jakuszewska

Firma Remgrand korzystała z moich usług przez wiele lat. W końcu przyszedł czas na to, że ja skorzystałem z usług firmy Remgrand. Współpracę polecam każdej wymagającej osobie, dla której najważniejsze są kryteria poza cenowe, takie jak zaufanie, sumienność, terminowość i przede wszystkim JAKOŚĆ wykonanej usługi. Jestem bardzo zadowolony z remontu, chciałem podziękować za dobre rady i pomysły. Efekt końcowy jest wow, czyli tak jak chciałem a sam nie wiedziałem jak to się robi 🙂


Ireneusz P.

Polecam: terminowe wykonanie, dbałość o szczegóły, odpowiednie narzędzia i sprzęt do wykończenia wnętrz. Do tego dobry kontakt przez cały okres realizacji.


Krzysztof K.

Jestem świeżo po kompleksowym remoncie mieszkania gdzie Pan Krzysztof z ekipą zrobił naprawdę super robotę. Nie będę się rozpisywał, że jest uczciwy, fachowy, terminowy, słowny itp, itd tylko przytoczę jeden z telefonów Pana Krzysztofa, który miał miejsce po kilku tygodniach pracy:
K: Panie Marcinie jest problem
Ja:Jaki panie Krzysztofie (serce mocniej bije) ?
K: Mamy obsuwę na innej inwestycji i jutro pracowników nie będzie...żeby nie był pan zdziwiony, że nikogo nie będzie, ale pojutrze wracamy do pracy...

Życzę wszystkim takich "problemów" podczas remontów i pozdrawiam Pana Krzyśka i jego ekipę


Wasowicz Marcin

Po nieudanym starcie prac wykończeniowych natrafiłem na szczęście na firmę REMGRAND. Szybko się porozumieliśmy z p. Krzysztofem Krawczykiem i prace nabrały tempa. Do mieszkania we Wrocławiu musiałem dojeżdżać 200km, co dla monitorowania prac wykończeniowych nie jest wygodne. Pan Krzysztof jednak szybko przejął rolę "kierownika budowy" i nadzorował prace do momentu oddania mieszkania według projektu. Wszystkie potrzebne materiały sam organizował i dostarczał do mieszkania. Polecam p. Krzysztofa z uwagi na profesjonalizm, czas na wyjaśnienia etapów prac przez telefon, WhatsApp'a. Dzięki relacjom i zdjęciom mogłem być raz w tygodniu w mieszkaniu, aby ocenić tempo prac.

Da Pi

Chcesz zobaczyć wszystkie opinie o naszej firmie? Kliknij przycisk poniżej.

zadzwoń teraz

+48 795 095 965

udzielamy pisemnej gwarancji

dowozimy materiały bez dodatkowych opłat

zostawiamy po sobie porządek

posiadamy dodatkowe kwalifikacje

jesteśmy firmą godną zaufania

skorzystaj z usług fachowców z doświadczeniem

Współpracujemy z najlepszymi