remonty mieszkania

Remonty mieszkań i domów Wrocław

Remont domu to trudne, ale bardzo satysfakcjonujące doświadczenie, pod warunkiem, że przyjdzie nam pracować z odpowiedzialnymi ludźmi. Niezależnie od tego, czy chcesz odświeżyć wygląd swojego domu lub mieszkania, zwiększyć jego wartość, czy też uczynić go bardziej funkcjonalnym, przy planowaniu projektu remontu należy wziąć pod uwagę wiele czynników.

Przed rozpoczęciem remontu ważne jest, aby wyznaczyć jasne cele dla projektu i opracować szczegółowy plan działania. Powinno to obejmować budżet, harmonogram i cele jakie chcemy osiągnąć. Ważne jest również, aby skonsultować się z profesjonalistami, takimi jak architekci i wykonawcy, aby upewnić się, że Twój plan jest wykonalny i że jesteś świadomy wszelkich potencjalnych problemów, które mogą pojawić się podczas remontu i wykończenia wnętrza.

planowanie remontu w domu

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy remoncie domu, jest zakres projektu. Planujesz jedynie kosmetyczne zmiany, czy planujesz bardziej gruntowny remont, który będzie wiązał się ze zmianami konstrukcyjnymi? Zakres projektu określi rodzaj specjalistów, których będziesz musiał zatrudnić, oraz pozwolenia, które będziesz musiał uzyskać.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie wnętrz do remontu. Może się to wiązać z tymczasową wyprowadzką z domu lub zamieszkaniem w oddzielnej części domu na czas remontu. Ważne jest również, aby odpowiednio zabezpieczyć ewentualne meble, podłogi i ściany, aby uniknąć uszkodzeń podczas remontu mieszkania.

Jeśli chodzi o rzeczywiste prace remontowe, ważne jest, aby współpracować z profesjonalistami, którzy mają doświadczenie i dobrą opinię. Dzięki temu praca zostanie wykonana na wysokim poziomie, a wszelkie problemy zostaną szybko i skutecznie rozwiązane. Pamiętaj, że to co mieliśmy w planach a to co możemy zastać w trakcie prac to zazwyczaj dwie różne sprawy. Każda osoba z doświadczeniem w remontach i wykończeniach wnętrz potwierdzi, że zazwyczaj trzeba doliczyć w budżecie około 30% dodatkowo na nieprzewidziane wydatki.

Jednym z najważniejszych aspektów remontu domu jest budżet. Ważne jest, aby realistycznie podchodzić do związanych z tym kosztów i ustalić budżet odpowiedni do zakresu projektu. Pomoże to uniknąć nadmiernych wydatków i zapewni, że remont będzie przebiegał zgodnie z planem.

wykonczenie wnetrz Wroclaw

Jeśli chodzi o konkretne projekty wykończenia wnętrz to istnieje wiele opcji do wyboru. Jeśli chcesz tylko odświeżyć wygląd swojego domu, rozważ malowanie, nową podłogę lub nowe oprawy oświetleniowe. Jeśli chcesz, aby Twój dom był bardziej funkcjonalny, rozważ utworzenie nowego pokoju (np. przerobienie jednego dużego na dwa mniejsze), przebudowę kuchni lub łazienki lub dodanie dodatkowego pomieszczenia gospodarczego lub komórki na różne elementy takie jak odkurzacz, miotła, itp.

Podczas remontu domu warto również rozważyć modernizację, które sprawią, że mieszkanie będzie w przyszłości energooszczędne. Może to obejmować modernizację izolacji, instalację energooszczędnych okien i drzwi oraz instalację paneli słonecznych, np. na dachu lub ścianach lub balkonach, takie opcje też są już dostępne. Te ulepszenia nie tylko pomogą obniżyć rachunki za energię, ale mogą również zwiększyć wartość Twojego domu.

Jeśli chodzi o projekt remontu, ważne jest, aby wziąć pod uwagę styl swojego domu i otaczającej go okolicy. Renowacja, która wkomponuje się w istniejącą architekturę, z większym prawdopodobieństwem zostanie dobrze przyjęta przez sąsiadów i zwiększy wartość Twojego domu.

Na koniec ważne jest, aby wziąć pod uwagę harmonogram remontu. Ważne jest, aby określić realistyczne oczekiwania i być przygotowanym na to, że renowacja może potrwać dłużej niż oczekiwano. Komunikacja z wykonawcą i śledzenie postępów pomoże zapewnić, że remont będzie przebiegał zgodnie z harmonogramem.

Podsumowując, remont domu może być trudnym, ale satysfakcjonującym doświadczeniem. Ważne jest, aby wyznaczyć jasne cele, opracować szczegółowy plan i współpracować z profesjonalistami, którzy mają doświadczenie i dobrą reputację. Biorąc pod uwagę zakres projektu, przygotowując dom, pracując w ramach budżetu i mając świadomość harmonogramu, możesz mieć pewność, że projekt renowacji zakończy się sukcesem.

Zobacz poniżej co mówią o nas nasi Klienci!

Pan Krzysztof z firmy Remgrand przywrócił moją wiarę w to, że można znaleźć fachowców, którzy wykonają swoją pracę solidnie i pomogą rozwiązać wszystkie trudności, które mogą się pojawić w trakcie urządzania mieszkania. Jestem zadowolony zarówno z efektu końcowego jak i z przebiegu prac. Kilkukrotnie zdarzało mi się być zaskoczonym, że w wyniku zmian w projekcie p. Krzysztof zdecydował się wykonać prace ekstra, których nie było w umowie, nie zmieniając przy tym kwoty (np. gładź na ścianach w pomieszczeniu, gdzie zdecydowaliśmy się na zamianę tapety na farbę). Wszystkie prace były wykonane solidnie i dokładnie. Nie było żadnych problemów z usunięciem nielicznych i drobnych usterek. Nie było też kłopotu z przełożeniem terminu prac gdy deweloper spóźnił się z odbiorem mieszkania. Cały czas dostawałem rzetelne informacje oraz propozycje dotyczące rozwiązań wykończeniowych. Będę polecał p. Krzysztofa każdemu, kto spyta mnie o firmę do wykończenia mieszkań.

Artur Piwkowski

Osobom planującym przeprowadzenie remontu mieszkania czy domu, polecam firmę REMGRAND.
Zanim trafiłem na wymienioną firmę, prace w zakupionym przeze mnie domu prowadził znajomy posiadający firmę budowlaną. Nie będę opisywał ile straciłem nerwów, czasu i pieniędzy. Na szczęście poznałem właściciela firmy Remgrand, pana Krzysztofa Krawczyka. Wraz ze swoimi pracownikami wyremontował cały dom przykładając wielką wagę do wykończenia każdego z wielu pomieszczeń.
Mówiąc krótko to firma rzetelna i terminowa. Na dodatek właściciel wspomaga swoimi propozycjami i pomysłami.

Darek

Jak remont to tylko z Remgrand a w zasadzie z Krzysztofem Krawczykiem. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo dobrze ze szczególn a dbałością o detale terminowo i uczciwie bez żadnych niespodzianek. U mnie Krzysztof poprawiał całe mieszkanie po partaczu jakby ktoś chciał mogę pokazać zdjęcia z przed i po ... Mogę polecić z czystym sumieniem pana Krzysztofa !!! Fachowiec warty każdych pieniędzy. Najbardziej cenie sobie komfort psychiczny i spokój jaki zapewnila mi ta firma. O nic nie musiałem się martwić, tego nie mogłem się spodziewać po poprzedniku. Polecam

Robert Gęglawy

Firma Remgrand - świetny kontakt, pełen profesjonalizm, terminowość i rzetelność. Polecam Pana Krzysztofa i jego firmę. Naprawę warto! Jestem po raz kolejny w 100-tu procentach zadowolona ze współpracy.


Ewelina Gawliczek

Bardzo gorąco polecam firmę Remgrand i Pana Krzysztofa Krawczyka. Solidne wykonanie, indywidualne podejście do klienta oraz dbałość o najmniejsze szczegóły wykonywanych prac to jedne z największych atutów Pana Krzysztofa i jego ekipy.


Tomasz

Z usług firmy Remgrand korzystałem przy okazji generalnego remontu mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Pracownicy jak i sam właściciel w pełni profesjonalni. Pan Krzysztof nie boi się wyzwań i nowoczesnych rozwiązań. Podjął się dokończenia prac po innym „fachowcu”, podczas gdy inni oświadczali, że tego nie da się zrealizować. Prawdziwie kompleksowe podejście do tematu (zmiana instalacji elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej, transport materiałów, wywóz odpadów itd.) Praktycznie wystarczy przekazać klucze do lokalu i po stosunkowo krótkim czasie odebrać gotowe mieszkanie. Efekt końcowy – ruina z początku lat ’70 zmieniona w mieszkanie o wysokim standardzie. Wykonawca jak najbardziej godny polecenia. Następna inwestycja tylko z firmą Remgrand!


Tomasz K.

Polecam współpracę z firmą Remgrand w 100%. Fachowo, terminowo i kulturalnie...współpraca na najwyższym poziomie.


Marcin Golab

Solidna firma, dobra jakosc wykonanych prac, bez problemu naprawione ewentualne reklamacje. Polecam


Anna Jakuszewska

Firma Remgrand korzystała z moich usług przez wiele lat. W końcu przyszedł czas na to, że ja skorzystałem z usług firmy Remgrand. Współpracę polecam każdej wymagającej osobie, dla której najważniejsze są kryteria poza cenowe, takie jak zaufanie, sumienność, terminowość i przede wszystkim JAKOŚĆ wykonanej usługi. Jestem bardzo zadowolony z remontu, chciałem podziękować za dobre rady i pomysły. Efekt końcowy jest wow, czyli tak jak chciałem a sam nie wiedziałem jak to się robi 🙂


Ireneusz P.

Polecam: terminowe wykonanie, dbałość o szczegóły, odpowiednie narzędzia i sprzęt do wykończenia wnętrz. Do tego dobry kontakt przez cały okres realizacji.


Krzysztof K.

Jestem świeżo po kompleksowym remoncie mieszkania gdzie Pan Krzysztof z ekipą zrobił naprawdę super robotę. Nie będę się rozpisywał, że jest uczciwy, fachowy, terminowy, słowny itp, itd tylko przytoczę jeden z telefonów Pana Krzysztofa, który miał miejsce po kilku tygodniach pracy:
K: Panie Marcinie jest problem
Ja:Jaki panie Krzysztofie (serce mocniej bije) ?
K: Mamy obsuwę na innej inwestycji i jutro pracowników nie będzie...żeby nie był pan zdziwiony, że nikogo nie będzie, ale pojutrze wracamy do pracy...

Życzę wszystkim takich "problemów" podczas remontów i pozdrawiam Pana Krzyśka i jego ekipę


Wasowicz Marcin

Po nieudanym starcie prac wykończeniowych natrafiłem na szczęście na firmę REMGRAND. Szybko się porozumieliśmy z p. Krzysztofem Krawczykiem i prace nabrały tempa. Do mieszkania we Wrocławiu musiałem dojeżdżać 200km, co dla monitorowania prac wykończeniowych nie jest wygodne. Pan Krzysztof jednak szybko przejął rolę "kierownika budowy" i nadzorował prace do momentu oddania mieszkania według projektu. Wszystkie potrzebne materiały sam organizował i dostarczał do mieszkania. Polecam p. Krzysztofa z uwagi na profesjonalizm, czas na wyjaśnienia etapów prac przez telefon, WhatsApp'a. Dzięki relacjom i zdjęciom mogłem być raz w tygodniu w mieszkaniu, aby ocenić tempo prac.

Da Pi

Chcesz zobaczyć wszystkie opinie o naszej firmie? Kliknij przycisk poniżej.

zadzwoń teraz

+48 795 095 965

udzielamy pisemnej gwarancji

dowozimy materiały bez dodatkowych opłat

zostawiamy po sobie porządek

posiadamy dodatkowe kwalifikacje

jesteśmy firmą godną zaufania

skorzystaj z usług fachowców z doświadczeniem

Współpracujemy z najlepszymi